Jak usunąć stronę na FB? Likwidowanie fanpage

Zajmujesz się prowadzeniem fanpage’a artystycznego i zastanawiasz się jak usunąć stronę na fb? Kierowałeś stroną reklamującą swój biznes, który jest już nieaktualny? Przygotowaliśmy dla ciebie zwięzły poradnik, który krok po kroku wyjaśni ci, w jaki sposób skutecznie usunąć nieaktualnego fanpage’a. Dzięki lekturze niniejszego wpisu pozbędziesz się problemu zalegającej strony na tym, jakże popularnym portalu społecznościowych. Zapraszam gorąco do lektury!

Co warto wziąć pod uwagę

Usuwając swoją stronę na fb którą się założyło, musimy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Jest nią przekierowanie. Jeśli zarządzasz innymi stronami, nie tylko na facebooku, upewnij się co do tego, czy linki nie prowadzą do niebawem wygasłego fanpage’a. Niefortunnym by było, gdyby ktoś, klikając w hiperłącze, został przekierowany do nieistniejącej strony. W takiej sytuacji najlepiej zwyczajnie podmienić link tak, by w dalszym ciągu generował ruch.
Kolejnym ważnym aspektem będzie sprawdzenie, czy aby na pewno dysponujemy uprawnieniami administratora. Bez tego usunięcie strony na fb będzie niemożliwe. Jeśli mamy już za sobą te dwie proste czynności, czas najwyższy przejść do konkretów!

Od czego zacząć?

Oczywiste jest, że aby przystąpić do szybkiego usunięcia strony na fb, należy się wpierw zalogować. Niezależnie czy w trakcie tych działań będziemy korzystać z komputera, czy smartfona, opcje, którą szukamy, znajdziemy niemal w tym samym miejscu. Gdy już się zalogujemy, odwiedźmy fanpage, który chcemy usunąć. Możemy to zrobić w dwojaki sposób. Wchodząc bezpośrednio przez link, lub wybierając naszą stronę z listy widocznej tuż po zalogowaniu. Będąc już na naszej stronie, powinniśmy przejść do ustawień ogólnych. W przypadku wersji desktopowej opcje tę zauważyć możemy na samym dole po lewej stronie ekranu. Jeśli znalezienie tej opcji sprawia nam problem, wystarczy do linku naszego fanpage’a dopisać „/settings”. Naszym oczom powinny ukazać się ustawienia ogólne. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku aplikacji na smartfony. Tutaj, aby wejść w ustawienia ogólne, wciskamy zębatkę. Teraz z listy wystarczy wybrać „Usuń stronę”.
Usunięcie strony na facebooku jest trwałe, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na taki krok. Po upływie 14 dni od naszej decyzji proces ten będzie nie do cofnięcia. Zdarza się, że do pełnego pakietu tworzymy grupę tematyczną na fb, dotyczącą konkretnego fanpage’a. Jak zamknąć grupę na fb? Postępujemy analogicznie co w przypadku strony, z jednym wyjątkiem. Wybieramy zakładkę „Członkowie” i pozbywamy się wszystkich użytkowników z grupy. Na końcu pozbywamy się również siebie, potwierdzając chęć usunięcia grupy. Ta czynność również jest nieodwracalna!

Podsumowanie

Jak pewnie zauważyliście, usuwanie swojej strony na fb nie jest wcale takie trudne. Trudniejsze jest jednak odzyskanie tego, co wcześniej zostało przez nas stworzone (o ile niemożliwe). Warto przed tą czynnością zarchiwizować nasz fanpage. Opcja archiwizacji znajduje się w tym samym miejscu co opcja umożliwiającą usunięcie strony na facebook’u.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button