Jak wylogować się z messengera na telefonie?

Messenger to bodaj najpopularniejszy komunikator na świecie. Popularność zawdzięcza faktowi, że stoi za nim Facebook. Niestety wiąże się z tym fakt, że jako użytkownik serwisu czy aplikacji jesteśmy tylko towarem. Im dłużej korzystamy z usług tym więcej danych przekazujemy. Te z kolei są sprzedawane i machina kręci się dalej. Wydawałoby się, że wylogowanie z serwisu to typowa i zwyczajowa funkcja. Nic bardziej mylnego. Twórcy nie ułatwili życia.

Czy można wylogować się z Messengera na telefonie?

Niestety twórcom Messengera zależy na tym, aby użytkownik spędzał jak najwięcej czasu na komunikatorze. W związku z tym aplikacja ta nie posiada możliwości wylogowania się na telefonie. Można jednak obejść ten brak, choć nie jest to najwygodniejsze. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu, a dalej w dane aplikacji. Następnie należy wyczyścić dane dotyczące aplikacji Messenger. To coś jak usunięcie „cookies”, tzn. „ciasteczek”. Przy ponownym otwarciu aplikacji zostaniemy poproszeni o podanie loginu oraz hasła. Ponownie przejdziemy proces konfiguracji konta (np. z zapytaniem o dane kontaktów). Zatem mimo braku opcji wylogowania się, niezależnie czy używasz Androida czy iPhone, masz możliwość odłączenia się od świata, przynajmniej na chwilę.

Jak wylogować się z Messengera na wszystkich urządzeniach?

Istnieje jednak możliwość wylogowania się z Messengera na wszystkich urządzeniach. Problem w tym, że potrzebujemy do tego dostępu do komputera, co może być problemem, kiedy np. jesteśmy w podróży. Jeżeli jednak nie jest to problemem, to jedyne co musimy zrobić, to wejść w zakładkę ustawienia, dane logowania i na po prostu wylogować się ze wszystkich urządzeń, w jakich jesteśmy zalogowani do aplikacji. To bardzo przydatna opcja, zwłaszcza jeżeli nie rozpoznajemy danych logowania i obawiamy się, że ktoś uzyskał nieuprawniony dostęp do naszego konta czy to na Facebooku czy to na samym Messengerze. Dobrze co jakiś czas sprawdzać, czy na naszego Messengera nie zagląda ktoś ciekawski.

Jak usunąć Messengera z telefonu?

Jeżeli szukasz najszybszego i najskuteczniejszego rozwiązania, to usunięcie całej aplikacji będzie idealnym rozwiązaniem. W tym jednak przypadku powrót do aplikacji będzie wiązał się z ponowną instalacją. Być może to jednak wybór na dłużej, aby odpocząć od telefonu. Aby usunąć Messengera z telefonu po prostu przytrzymaj ikonkę aplikację i przenieś do pola „odinstaluj”. Możesz także wejść w ustawienia, dalej do zakładki „aplikacje” i postąpić podobnie.

Dlaczego warto wyłączyć Messengera?

Jak już wspomniano, Messenger zbiera całą masę danych o użytkownikach. Dzieje się to także, kiedy nie korzystasz z aplikacji. Dlatego właśnie twórcy uniemożliwiają wylogowanie z Messengera na telefonie. Jeżeli więc chcesz trochę anonimowości, to poważnie rozważ wyłączanie Messengera. Czy to w porządku, że Marc Zuckeberg wie, gdzie idziesz lub co jesz? I czy to w porządku, że niekoniecznie o tym wiesz? Poza tym na Facebooku i Messengerze spędzamy dużo bezproduktywnego czasu.

Podsumowanie

Teraz już wiecie, dlaczego na próżno szukaliście przycisku wylogowania. Jednak znacie też sposoby na obejście tego chwytu! Możecie usunąć dane aplikacji, samą aplikację lub korzystając z komputera – przez Facebooka – wylogować ze wszystkich urządzeń.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button