ZWTraffic – projektowanie CAD dla efektywnej organizacji ruchu

Narzędzia typu CAD odgrywają obecnie kluczową rolę w różnych obszarach inżynierii i projektowania. Oprogramowanie tego rodzaju umożliwia tworzenie i analizę wirtualnych obiektów – od prostych szkiców po złożone modele 3D – co przekłada się na szereg istotnych korzyści. Wśród przykładów takich aplikacji znajduje się m.in. ZWTraffic.

ZWTraffic – organizacja ruchu z programem CAD

ZWTraffic to aplikacja stworzona przede wszystkim z myślą o projektantach organizacji ruchu. Jest to złożone oprogramowanie wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności, dzięki którym codzienna praca może przebiegać z jeszcze większą wydajnością i precyzją. Nakładka ZWTraffic umożliwia m.in.:

 • dodawanie oznakowania pionowego i poziomego,
 • rysowanie podstawowych konstrukcji drogowych,
 • wykonywanie symulacji przejezdności.

Co więcej, program zapewnia dostęp do kompletnej bazy znaków drogowych wraz z modułem do projektowania oznaczeń kierunków i miejscowości. Oznakowanie poziome obejmuje znaki podłużne i poprzeczne, strzałki czy oznaczenia miejsc parkingowych. Warto zwrócić uwagę również na rozbudowane wsparcie w zakresie rysowania konstrukcji drogowych – użytkownicy mogą z łatwością stworzyć np. elementy skrzyżowań, wyspy, różnego rodzaju krzywe i wiele więcej. Po wykonaniu projektu możliwe jest przeprowadzenie symulacji przejezdności, która może odbywać się na dwa sposoby: przez wskazane punkty lub wzdłuż wyznaczonej ścieżki.

Rozbudowana baza oznaczeń drogowych

Baza znaków ZWTraffic obejmuje wszystkie oznaczenia zgodne z aktualnym rozporządzeniem. Ponadto w bibliotece programu można znaleźć także sygnalizatory świetlne i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Dodawanie znaków do projektu może odbywać się na kilka sposobów. Możliwe jest ustawienie ich równolegle do osi drogi lub jako blok, w celu wprowadzenia do rysunku samej tablicy znaku, bez linii opisowej i podpory. Przydatnym rozwiązaniem jest również opcja nanoszenia tablic o indywidualnej treści – sposób ich tworzenia jest szczegółowo opisany w instrukcji programu.

ZWCAD Professional 2024 z aplikacją ZWTraffic: organizacja ruchu z najlepszym wsparciem

Program ZWCAD to dedykowana platforma typu CAD, która oferuje szereg wartościowych rozwiązań dla podmiotów z różnych branż. Warto podkreślić, że jest to wszechstronne narzędzie z opcją łatwego dopasowania do konkretnych zastosowań. Jednym z przykładów jest możliwość skorzystania z aplikacji ZWTraffic, która znacznie rozszerza funkcjonalność pod kątem potrzeb podmiotów zajmujących się organizacją ruchu. Funkcjonalność ZWTraffic 2024 obejmuje rozwiązania takie jak:

 • tworzenie znaków o zmiennej treści,
 • wyznaczanie szlaków rowerowych wraz z oznaczeniami,
 • nanoszenie linii akustyczno-wibracyjnych,
 • sumaryczne zliczanie wymiarów powierzchni malowanych,
 • wykonywanie analizy przejezdności – parametry pojazdów zgodne z nowym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. (poz. 1518),
 • obliczanie i rysowanie pola widoczności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 roku.

  Umów się na bezpłatną prezentacje online – Wypełnij formularz – ustalimy dogodny termin! https://www.zwcad.pl/cennik-zwcad/bezplatna-prezentacja-programu-cad.html Skontaktuj się z nami: 697701459, biuro@zwcad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button