Stare gry na Android – retro gry w które zagrasz na smartfonie

Niesamowite jest to, jak szybko gry mobilne rozwinęły się w przeciągu ostatnich lat. Jeszcze do niedawna cieszyliśmy się prostymi grami 2D, dzisiaj możemy cieszyć się również piękną trójwymiarową grafiką, niemal dorównującą konsolom nowej generacji. Co, jeśli jednak nasze wymagania nie są aż tak wygórowane? Szczególnie mowa tutaj o graczach starszych, nierzadko zabieganych, chcący pograć w grę z czasów swojej młodości — jakie rozwiązanie byłoby dla nich najlepsze? Czy smartfon umożliwi im powrót do przeszłości? Na całe szczęście możliwości technologiczne rozwinęły się na tyle, że producenci gier na smartfony zdecydowali puścić oczko do starszych graczy – i nie tylko.

Przykłady gier na androida

  • Crazy Taxi Classic – Jeśli jesteś fanem starych gier na pc lat 90, ta gra zdecydowanie jest dla Ciebie, ponieważ w 1999 roku została na takowy wydana. Świetna gra zręcznościowa, gdzie gracz wciela się w role taksówkarza. Naszym celem jest dotarcie w jak najkrótszym czasie do klienta i uzyskanie za to pokaźnych napiwków. W końcu dostępna na androida! 
Crazy Taxi Classic for Android - APK Download
  • Streets of Rage Classic – Jeśli takie nazwiska jak Axel Stone czy Adam Hunter coś Ci mówią, zapewne tytuł ten kojarzysz. Ex policjanci, kierujący się własnymi zasadami próbują odzyskać władzę nad miastem. W czasach gdy automaty były aż gorące od ciągłej aktywności, gra ta robiła furorę. Mechaniką przypomina nieco (niektórym pewnie znany) Double Dragon (Wspominamy o nim w dalszej części artykułu). Minusem tegoż tytułu są ciągłe reklamy — na całe szczęście pozbycie się ich nie jest drogie.
Streets of Rage for Android - APK Download
  • Double Dragon Trilogy – Pierwsza część wydana została 1987 roku. Mimo że wspomniana produkcja swoje lata posiada, nadal potrafi wciągnąć do swojego świata. Już na samym początku możemy zauważyć, z jakim zarysem fabularnym przychodzi nam się zmierzyć. Kobieta jednego z protagonistów zostaje dotkliwie pobita i uprowadzona przez gang o nazwie Black Warriors. Naszym celem jest odbicie ukochanej, a przy okazji spuszczenie napotkanym gangsterom solidnego łomotu. Gry lat 80-90 może i nie są tak rozbudowane, jak współczesne, potrafią jednak wciągnąć na długie godziny.
Double Dragon Trilogy for Android - APK Download
  • PAC-MAN – Stare gry na Atari również znalazły swoje miejsce na Androidach. Jedną z nich jest PAC-MAN. Gra, której opisywać chyba nikomu nie trzeba. Zręcznościówka ta nawet na smartfonie potrafi swój klimat zachować, dzięki czemu poczujemy się jak za dawnych lat. Naszym celem jest zjadanie kulek i uciekanie przed kolorowymi zmorami.
Pac-Man for Android - APK Download
  • Tetris – Kolejna gra zręcznościowa, równie popularna co wcześniej opisywany Pac-Man. Wydana w latach 80, polegająca na odpowiednim ułożeniu klocków. Utrudnieniem jest przyśpieszający się czas po zdobyciu określonej ilości punktów. Jak się okazuje, gra ta ma wiele alternatywnych wersji na Google Play, zatem jest w czym wybierać.
Tetris returns to Android and iOS after EA's version shuts down - The Verge

Co, jeśli nie możemy znaleźć gry na Androida?

Z pomocą przychodzą nam specjalne portale umożliwiające uruchomienie starych gier salonowych online. I mimo że nierzadko mają one problem z responsywnością, dla żądnego dobrej zabawy nie powinno być to większym problemem. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są emulatory. Z każdym rokiem nasze smartfony zostają wyposażone, w co raz to lepsze podzespoły. Stare gry na androida może i nie mają wielkich wymagań, to sama ich emulacja zużywa spore pokłady mocy. Warto wziąć to pod uwagę. Wydaje się, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług Google Play, zatem zanim zdecydujemy się na skorzystanie z emulatora, sprawdźmy dokładnie, czy nie ma starej gry na telefon właśnie w tym miejscu. Zwykle, kiedy mówi się o emulatorach, pierwsze co przychodzi nam do głowy to gry na konsole. Czy dostępne są również gry pc na androida? Oczywiście, że tak! Czego świetnym przykładem był wyżej opisany Crazy Taxi Classic. Poniżej przykłady gier pc 1999 roku, które uruchomić można na androidzie za pomocą emulatorów.

  • Jagged Alliance 2
  • Heroes of Might and Magic 3
  • Baldur’s Gate
  • Carmageddon

Lista jest dłuższa, ale przetestować należy gry samemu. Polecam do uruchomienia skorzystać z aplikacji ExaGear. Android rozwinął się na tyle, że uruchomienie starych gier Atari czy starych gier z automatów nie stanowi większego problemu. Prawdą jest, że trzeba się nieco nagimnastykować, by takową grę znaleźć czy też odpalić, nie mniej jest to możliwe.

Dla osób, które mają ochotę na żywo zaznać odrobiny rywalizacji warto poznać ofertę laserowego paintballu ze strony https://prezentmarzen.com/gra-w-laserowy-paintball-bydgoszcz/.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button