Zalety noszenia szkieł kontaktowych

Wzrasta popularność soczewek kontaktowych jako metody korekcji wad wzroku. Nic w tym dziwnego – soczewki mają dużo zalet i nierzadko są lepsze od okularów. Soczewki kontaktowe dają możliwość osiągnięcia poczucia swobody i komfortu. Idealnie sprawdzą się także u osób, które chcą nosić okulary korekcyjne oraz soczewki kontaktowe naprzemiennie. Szczególnie polecane są osobom, które wykonującym zawody uniemożliwiające noszenie okularów.

Brak ograniczeń

Okulary bywają problemem przy wielu czynnościach np. podczas uprawiania sportu. W zimie bywają uciążliwe, gdyż parują a podczas deszczu czy opadów śniegi ulegają zabrudzeniom. Tego problemu nie maja osoby noszące soczewki, gdyż nie brudzą się, nie spadają przy schylaniu. Dodatkowo można je stosować jednocześnie z okularami przeciwsłonecznymi. W soczewkach kontaktowych można biegać, skakać, a nawet pływać czy nurkować.

Większa pewność siebie

Mimo, że okulary wracają do mody, dla osób zmuszonych nosić je codziennie potrafią być wielkim utrapieniem. Niekiedy są bardzo grube i niewygodne. Soczewki sprawiają, że nasza wada nie jest widoczna. Dodatkowo panie nie muszą się martwić o swój makijaż, gdyż nie zostanie rozmazany przez okulary. Soczewki nie są widoczne, więc nie musimy się obawiać, że nie będą pasowały do twarzy, fryzury czy stroju. Nikt przechodząc obok nas ulicą, nie zauważy, że borykamy się z wadą wzroku.

Większe pole widzenia

Pole widzenia nie jest w soczewkach ograniczone, a obraz nie jest zniekształcony. Dzięki temu, że soczewka porusza się razem z okiem, daje szersze pole widzenia i umożliwia patrzenie na przedmioty z boku. W okularach dobrze widzimy tylko przez centralną część szkieł. Dobrze dobrana soczewka dopasowuje się do kształtu rogówki, a płyny do soczewek, przypominają te fizjologiczne. 

Gdzie kupić dobre szkła kontaktowe?

Dużą ofertę zarówno soczewek, jak i płynów do ich pielęgnacji oferuje sklep internetowy Soczewki24.pl Posiadają w ofercie pod adresem https://soczewki24.pl/soczewki-kontaktowe, szkła kontaktowe ACUVUE z oferty Johnson & Johnson oraz soczewki miesięczne Air Optix firmy Alcon. Można zakupić tam soczewki jednodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. 
W bogatej ofercie znajdują się soczewki sferyczne, toryczne oraz progresywne. Można tu zamówić również soczewki kolorowe. Złożenie zamówienia jest bardzo łatwe. Istnieje opcja odbioru osobistego w sklepach stacjonarnych w całej Polsce. Co więcej, stali Klienci otrzymują wiele zniżek, a nowe osoby przy zapisie do newslettera mogą spodziewać się dodatkowego rabatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button