Jak ładować smartwatch?

Zegarki sportowe to gadżety, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Odznaczają się szeroką funkcjonalnością, której na próżno szukać w klasycznych czasomierzach. Jednak, w odróżnieniu od nich, smartwatche posiadają jeden mały minus. Bateria, czyli to, co napędza zegarek do działania w przypadku nowych technologii, wymaga częstego ładowania, zwykle co kilka lub kilkanaście dni. Jak ładować smartwatcha, aby zapewnić mu jak najdłuższą żywotność? O czym należy pamiętać? Czym ładować smartwatcha i czy czas ładowania ma znaczenie? Sprawdźcie nasz poradnik, aby przekonać się, jak prawidłowo wykonać tę czynność.

Jak się ładuje smartwatch – cenne wskazówki

Jeszcze do niedawna baterię w zegarkach można było wymieniać raz na kilka lat, gdy ta się całkowicie wyczerpała. Razem z pojawieniem się na rynku smartwatchy, zaistniała nowa możliwość, czyli ich ładowanie. W dodatku o wiele częściej, niż miało miejsce całkowite wymienienie baterii. Wszystko to dlatego, że nowoczesne zegarki sportowe posiadają liczne funkcje, które wymagają większego poboru mocy.

Jak naładować smartwatch, aby jak najdłużej cieszyć się możliwościami, jakie daje? Istnieje wiele możliwości uzupełnienia poziomu baterii. Obecnie możemy wyróżnić zarówno klasyczną opcję ładowania przewodowego, jak i zyskujące coraz większe zainteresowanie ładowanie bezprzewodowe. Warto przy tym pamiętać, że nie każdy model smartwatcha pozwala na korzystanie z obu opcji.

Czym ładować smartwatch? O tym pamiętaj!

Kupując nowy smartwatch, w zależności od producenta, do samego urządzenia może być dołączona cała ładowarka lub kabel USB, mogący być podłączony do własnej ładowarki sieciowej, komputera czy też telefonu. Producent każdego modelu określa, czym ładować smartwatch, aby zapewnić długą żywotność baterii i bezpieczeństwo. W większości przypadków do ładowania smartwatchy preferowane są oryginalne dodatki, tak jak w przypadku zegarków Suunto oraz dopasowanych do nich akcesoriów Suunto. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać  ładowarek innych firm. Ważne, aby pamiętać, że każdy dodatek musi być kompatybilny z posiadanym urządzeniem!

Poza opcją ładowania sieciowego istnieje możliwość naładowania smartwatcha bezprzewodowo, o czym wspomnieliśmy wcześniej. Jak naładować smartwatcha indukcyjnie? Wystarczy położyć urządzenie na specjalnej płytce, a uzupełnianie poziomu baterii rozpocznie się automatycznie. Przy czym po raz kolejny zaznaczamy, trzeba pamiętać, że nie każdy model daje takie możliwości! O tym czy i jak ładować zegarek smartwatch za pomocą indukcji, informuje producent na opakowaniu gadżetu.

Niezależnie od tego, czym będziesz ładować smartwatch, każde tego typu akcesorium powinno posiadać napięcie 5 V oraz natężenie od 1 do 2 amperów. Takie wartości zapewniają bezpieczne ładowanie zegarka oraz nie spowodują przeciążenia instalacji.

Jak długo ładować smartwatch?

Czas ładowania smartwatcha jest nie mniej ważny od tego, w jaki sposób uzupełniany jest poziom baterii. W zależności od posiadanego modelu, potrzeba ładowania pojawia się co kilka lub kilkanaście dni. Kiedy ładować smartwatch? Najlepiej wtedy, gdy poziom baterii zaczyna się wyczerpywać. Czas ładowania smartwatcha zależny jest od wybranego sposobu – przewodowo zajmuje około godziny. W przypadku łączności indukcyjnej, może to być nawet kilka godzin. Uzupełniony poziom baterii jest sygnalizowany przez urządzenie.

Warto wspomnieć także o tym, kiedy nie warto ładować smartwatcha. Jeśli zegarek ma pełne naładowanie, nie należy podłączać go ponownie do ładowarki. Doładowywanie nie wpływa pozytywnie na żywotność baterii.

Jak długo ładować smartwatch po raz pierwszy – przydatne wskazówki

Każdy nowy smartwatch (m.in. ze sklepu zegarownia.pl) posiada pewien stopień naładowania baterii. Niestety jest on często zbyt niski, aby można było w pełni dokończyć pierwszą konfigurację. Ile ładuje się smartwatch po raz pierwszy? To zależy od producenta, jednak czas ładowania smartwatcha od razu po zakupie jest zazwyczaj dłuższy. Niekiedy trwa nawet kilka godzin! Bateria powinna być uzupełniona do zakresu 100%, aby działała prawidłowo i nie powodowała problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button