Upewnij się, że zamek pasuje do Twoich drzwi czyli jak wymieniać zamki w drzwiach

Może się to wydawać oczywiste, ale w rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi podczas instalacji nowych zamków do drzwi. Upewnij się, że rozmiar i kształt nowych zamków są takie same jak starych. Jeśli instalujesz nowe zamki do drzwi zewnętrznych, upewnij się, że są wystarczająco mocne, aby wytrzymać kopnięcia i próby włamania. Jeśli instalujesz nowe zamki do drzwi wewnętrznych, upewnij się, że są wystarczająco mocne i trwałe, aby wytrzymać użytkowanie. Należy pamiętać, że montaż nowych zamków wymaga również zamontowania nowych zawiasów do drzwi zewnętrznych. Wynika to z faktu, że kształt zamka będzie inny niż starego zamka, a więc zawiasy również będą musiały być inne.

Ile powinieneś zapłacić za wymianę zamka w drzwiach?

Koszt nowych zamków do drzwi zależy od kilku różnych czynników. Najważniejsze, aby pamiętać, że dostajemy to, za co płacimy. Tanie zamki częściej się psują, są mniej wytrzymałe i nie zapewniają żadnego bezpieczeństwa. To prawda, że nie musisz wydawać tysięcy złotych na nowe zamki do drzwi, ale nie chcesz też kupować tanich zamków, które nie będą trwałe. Nie chcesz mieć taniego zamka, który pęknie po jednym mocnym kopnięciu i będzie potrzebna wymiana zamka w drzwiach. Jak już wspomnieliśmy, ważne jest, aby przed zakupem nowych zamków do drzwi zrobić rozeznanie. Pomoże Ci to zawęzić wybór i znaleźć dokładnie to, czego szukasz, przy minimalnym wysiłku. Oto kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem nowych zamków do drzwi:

  • Dowiedz się, jakie są typy drzwi w Twoim domu: Niektóre zamki do drzwi są lepsze do określonych typów drzwi. Na przykład, zamek typu II jest najlepszy do drzwi drewnianych, a zamek typu II do drzwi metalowych. Upewnij się, że wiesz, jakie masz drzwi, aby móc kupić najlepszy dla nich zamek.
  • Poproś o rekomendacje: Jeśli masz problemy ze znalezieniem odpowiednich zamków do drzwi, nigdy nie zaszkodzi poprosić wykonawcę lub ślusarza o rekomendacje. Będą oni wiedzieli, co jest najlepsze w danej sytuacji i mogą pomóc w znalezieniu odpowiednich zamków do domu. Będziesz też wiedział do kogo później zgłosić się jeśli chodzi o otwieranie zamków w drzwiach jeśli nadarzy się taka potrzeba.

Rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem zamka

Wymiana starych zamków w drzwiach to prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa domu. Gdy jesteś gotowy do wymiany zamków, ważne jest, abyś wiedział, czego chcesz, zanim wybierzesz się na zakupy. Pomoże to zawęzić wybór i znaleźć dokładnie to, czego szukasz, przy minimalnym wysiłku. Istnieje wiele rodzajów zamków do drzwi, a każdy z nich ma swoje zalety. Dobrym pomysłem może być poszukanie fachowców. Takich znajdziesz na https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/. W drzwiach zewnętrznych najlepiej sprawdzają się zamki bębenkowe, natomiast w drzwiach wewnętrznych – zamki gałkowe. Należy również pamiętać, że zainstalowanie nowych zamków wymaga nowych zawiasów do drzwi zewnętrznych. Ważne jest, aby przeprowadzić badania przed zakupem nowych zamków do drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button