Ile kosztuje naprawa telefonu w dobrym serwisie?

Twój telefon zaliczył spektakularny upadek, w wyniku którego na wyświetlaczu powstała rozległa pajęczynka? Zanieczyszczenia w gnieździe ładowania powodują problemy z ładowaniem? A może masz pęknięty aparat, co negatywnie wpływa na jakość Twoich zdjęć? W każdym z powyższych przypadków warto udać się do sprawdzonego serwisu. Doświadczeni specjaliści wykonają diagnozę i wymienią uszkodzone elementy. Ile kosztuje taka naprawa?

Wymiana klapki

Wymiana tylnej klapki, czyli “plecków” telefonu to jedna z najtańszych usług, choć trzeba pamiętać, że cena uzależniona jest od marki i modelu smartfona. Przykładowo: za nową klapkę do Samsunga A30 w dobrym serwisie zapłacisz około 150 złotych, ale już “plecki” do iPhone XR kosztują około 400 złotych.

Wymiana zbitej szybki

Wymiana zbitej szybki jest jedną z najpopularniejszych usług, jakie oferują serwisy. Sam pomyśl – ile to razy telefon wyślizgnął Ci się z ręki i niefortunnie upadł na podłoże? Szczęściarze zazwyczaj wychodzą z tego bez szwanku, inni muszą zainwestować w nową szybkę. Koszt – od 200 do nawet 600 złotych (w zależności od marki i modelu telefonu).

Wymiana wyświetlacza

Wymiana zbitej szybki jest możliwa, gdy wyświetlacz telefonu działa poprawnie. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie konieczna będzie wymiana całego modułu wyświetlacza. Tutaj koszty znacząco rosną. Taka usługa kosztuje od 300 do nawet 1300 złotych (w przypadku flagowych modeli, takich jak Huawei Mate 20 Pro).

Wymiany aparatu

W każdym nowym smartfonie można wymienić także:

  • oczko aparatu (wymiana szkiełka aparatu na nowe) – średni koszt 150 złotych,
  • przedni aparat (wymiana całego modułu przedniego aparatu na nowy) – średni koszt 300 złotych,
  • tylny aparat (wymiana całego modułu tylnego aparatu na nowy) – średni koszt 400 złotych.

Wymiana gniazda ładowania

Gniazdo zasilania (ładowania) to złącze, za pomocą którego do urządzenia dostarczany jest prąd. Jeśli pojawiają się problemy z ładowaniem, warto udać się do serwisu. Być może konieczna będzie wymiana modułu. Ignorowanie problemu może być przyczyną nadmiernego nagrzewania się baterii i w konsekwencji prowadzić nawet do zwarcia. Koszt usługi zależy od modelu smartfona, przykładowo:

  • wymiana gniazda ładowania Huawei P20 Pro – 200 złotych,
  • wymiana gniazda ładowania Lightning iPhone 6 – 150 złotych,
  • wymiana gniazda ładowania USB Samsung s21+ – 400 złotych,
  • wymiana gniazda ładowania Xiaomi Mi 10 Lite – 200 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button