Jak zmienić operatora telefonii komórkowej? Krok po kroku

Zmiana operatora dla wielu osób może być dość problematyczna. Często klientów, którzy chcą zmienić ofertę na lepszą lub pożegnać się z poprzednim operatorem, przerażają formalności. Jednak przeniesienie numeru do nowego dostawcy wcale nie musi być skomplikowane. Sprawdźmy, jak zmienić operatora telefonii krok po kroku.

Czy warto zmieniać operatora telefonii komórkowej?

Niezadowoleni klienci często odwlekają decyzję zmiany operatora. W wielu przypadkach przedłużają oni umowy, nawet kiedy nie są do końca zadowoleni ze standardu świadczonych usług.

Dlaczego użytkownicy niechętnie zmieniają dostawcę telefonii? Najczęściej jest to po prostu brak czasu. Nie każdy może sobie pozwolić na dokładne analizowanie poszczególnych punktów umowy i porównywania ich z innymi operatorami. Na szczęście w podjęciu decyzji może pomóc Internet, gdzie znajdziemy dużo rankingów oraz porównań i opinii o usługach i dostawcach.

Innym powodem jest chęć szybkiego przedłużenia umowy, aby uniknąć przerw w dostępie do usługi. Często nawet, gdy pojawiają się problemy z zasięgiem lub prędkością Internetu, użytkownik decyduje się przedłużyć współpracę dla ułatwienia sprawy i braku konieczności załatwiania formalności lub obawą przed podobną sytuacją u innego operatora.

Jak zmienić operatora komórkowego?

Najprostszym sposobem jest przeniesienie numeru. Oznacza to, że nawet zmieniając usługodawcę, można dalej korzystać z tego samego numeru telefonu. Taka usługa jest świadczona przez niemal wszystkich dostawców, a pracownicy nowego operatora pomagają na każdym etapie formalności.

Na początku warto zapoznać się z procedurą przeniesienia numeru. Wielu operatorów umieszcza na swojej stronie internetowej specjalny poradnik, który wyjaśnia zasady podpisania nowej umowy. Kolejny krok to wypełnienie wniosku o przeniesienie numeru. Następnie operator przedstawia klientowi umowę. Warto także pamiętać o tym, że najlepszy czas na przeniesienie numeru to koniec umowy u operatora, od którego chce się odejść – nie trzeba będzie wtedy wnosić dodatkowych opłat za jej przedwczesne zerwanie.

Telefony na abonament – jakiego operatora telefonii wybrać?

Do usługodawców, którzy mogą pochwalić się prostym procesem przeniesienia numeru oraz cieszą się najlepszą opinią wśród klientów, należą na przykład firmy T-Mobile i INEA. W przypadku T-Mobile można przenieść numer i nabyć telefony na abonament, takie jak na przykład Motorola Moto E7 już za 1 zł w przypadku abonamentu za 70 złotych miesięcznie. Dodatkowo można korzystać z rozmów i SMS-ów bez limitu oraz 40 GB Internetu miesięcznie.

W przypadku INEA możemy skorzystać z oferty nielimitowanych rozmów i SMS-ów, a także 100 GB Internetu już od kwoty 64,90 złotych Użytkownik może wybrać telefony na abonament w atrakcyjnej cenie, na przykład Xiaomi Redmi Note 9 lub Xiaomi Redmi Note 8. Co więcej, klient przenoszący numer może korzystać z profesjonalnego doradztwa konsultanta. Dużym atutem INEA jest to, że korzysta z sygnału Play, co zapewnia znakomity zasięg w niemal całej Polsce i za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button