Jak zrobić backup danych z telefonu służbowego i aplikacji mobilnych?

Telefony są coraz częściej wykorzystywane do automatycznego tworzenia kopii zapasowych. Dzięki temu można uchronić się przed sytuacjami, w których użytkownik urządzenia nie może już więcej korzystać z posiadanych wiadomości lub – co gorsza – ulegną one uszkodzeniu po awarii albo dane zostaną skradzione. Na szczęście istnieje całkiem dużo opcji tworzenia kopii zapasowych, również zawartości telefonów służbowych i aplikacji mobilnych. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi.

Tworzenie kopii zapasowych – najczęściej stosowane sposoby

Praktycznie z każdego urządzenia może zostać wysłana kopia zapasowa plików. Najczęściej stosowanym sposobem jest ten proponowany przez Google. Dzięki niemu informacje, takie jak zdjęcia czy pliki mogą być przechowywane jako kopia zapasowa na wirtualnym dysku. To prosty sposób na to, żeby zabezpieczyć się przed ich utratą.

Aplikacja Safe in Cloud

Inną opcją, która posiada znacznie lepsze zabezpieczenia, jest Safe in Cloud. To aplikacja, której działanie opiera się na weryfikacji użytkownika i podwójnym zabezpieczeniu kodem PIN. Nie brakuje także innych ciekawych funkcji, jak na przykład generator haseł czy opcji analitycznych, które pozwalają stwierdzić, ile czasu zajmie hakerom złamanie kodu zabezpieczeń. Safe in Cloud jest także wybierana z innego powodu. Jej funkcje obejmują dodatkowe wtyczki, pozwalające skorzystać z aplikacji, takich jak Dysk Google, iCloud, OneDrive i Dropbox.

SMS Backup and Restore

SMS Backup and Restore jest trzecią aplikacją, która umożliwia wykonanie backupu z telefonu służbowego. Dzięki niej można zabezpieczyć SMS-y, MMS-y, a także historię połączeń. Kilka kliknięć wystarczy żeby została wykonana kopia zapasowa. Podobnie jak w przypadku Safe in Cloud, istnieje opcja podpięcia się do programów, takich jak dysk Google czy Dropbox.

Backup danych dla firm – jakie rozwiązania wybrać?

Kolejną kwestią jest backup danych dla firm. Na tę opcję decydują się zwykle przedsiębiorstwa. Backup danych dla firm jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa przedsiębiorstwa, dlatego powierza się go zwykle dostawcom, którzy posiadają własne Data Center. Jest to specjalnie dostosowana przestrzeń pod względem infrastruktury sieciowej, a także zabudowy fizycznej, która ma na celu jak najlepszą ochronę danych.

Rozwiązanie, takie jak backup danych dla firm może podnieść jakość pracy, a także znacznie poprawić komfort psychiczny właścicieli, ponieważ cenne informacje będą chronione przed kradzieżą, atakami cyberprzestępców czy zdarzeniami losowymi. Do firm, które oferują takie usługi, należą na przykład Comarch i INEA.

Backup danych dla firm od Comarch i INEA – jaką ofertę wybrać?

W przypadku Comarch, przedsiębiorcy mogą liczyć na to, że ich dane będą przechowywane w zaawansowanym technologicznie Data Center. Oferta usługodawcy obejmuje ponadto wsparcie specjalistów.

Z kolei INEA korzysta z profesjonalnego centrum przetwarzania danych, które znajduje się w podpoznańskim Wysogotowie. Oferta backupu danych dla firmod INEA obejmuje takie rozwiązania, jak możliwość tworzenia kopii zapasowych serwerów, stacji roboczych, maszyn wirtualnych czy właśnie urządzeń mobilnych, które działają na podstawie systemu OS Android. Dużym atutem jest również to, że w ofercie nie ma limitu urządzeń ani użytkowników, a dostęp do kopii zapasowych jest nieograniczony. INEA zapewnia możliwość tworzenia kopii zapasowych serwerów pocztowych, baz danych, a także lokalizacji sieciowych. To wszystko sprawia, że backup danych dla firm jest bardzo atrakcyjną propozycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button