Rocket science w Twoim domu! Sprawdź polskiego producenta drukarek Banach 3D

Kreuj swoją własną rzeczywistość! Oczywiście nie chodzi nam o rozpoczęcie mowy motywacyjnej, a o wprowadzanie faktycznych zmian w naszym otoczeniu. Masz tysiąc pomysłów jak ulepszyć swój dom, a nie możesz znaleźć odpowiednich produktów? Może chciałbyś udekorować pokój czymś zupełnie nie z tej ziemi? Z pomocą przychodzą drukarki 3D, które teraz każdy może mieć w swoim domu!

Druk 3D dla małych i dużych

Czy jako dziecko marzyłeś o magicznym długopisie, który byłby w stanie przenieść wszystko co narysujesz do rzeczywistego świata? Kiedyś wydawało się to nierealne, a dziś tego typu urządzenia są dostępne od ręki. Małe drukarki 3D w postaci przypominającej długopis są świetnym produktem dla starszych, odpowiedzialnych dzieci. Dzięki sprzętowi tego rodzaju będą mogły stworzyć modele postaci czy budowli do swoich zabaw. Internet jest pełen poradników jak efektywnie korzystać z ręcznych drukarek 3D, więc dziecko razem z rodzicem lub nauczycielem może poznać wszystkie tajniki tej sztuki.

Modele 3D nie tylko do zabawy

Rozwiązaniem dla dorosłych są drukarki 3D Banach –  sprzęt polskiego producenta odpowiedni dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z modelami w trójwymiarze, a także dla doświadczonych twórców.

W swojej ofercie firma Banach ma również drukarki 3D Banach School, które przystosowane są do montażu w szkołach, a także oferują wsparcie w postaci oprogramowania i bazy 500 darmowych modeli edukacyjnych gotowych do wdrożenia na lekcjach z różnych dziedzin.

Dodatkowo w Ekosystemie proponowanym przez producenta można znaleźć instrukcje i dodatkowe materiały, które pomogą przygotować nauczycieli do obsługi drukarek 3D i prowadzenia zajęć z pomocą wydrukowanych modeli.

Co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Rozważając zakup drukarki 3D należy pomyśleć o kilku kwestiach, aby wykorzystać w pełni jej możliwości.

Pierwsza to miejsce w którym będziemy drukować nasze modele – do pomieszczenia w którym tworzymy nie powinny mieć dostępu małe dzieci oraz zwierzęta, które nienadzorowane mogą spowodować wypadek i zniszczyć wydruk lub sprzęt, a w najgorszym wypadku zrobić sobie krzywdę.

Następnie drukarkę powinniśmy umieścić w miejscu z którego nie będziemy jej zbyt często ruszać, ponieważ przed pierwszym użyciem potrzebna jest kalibracja sprzętu, która może okazać się błędna jeśli zmienimy położenie drukarki.

Kolejna rzecz, to materiały z których tworzone są wydruki – filament do drukarek 3D to rolka materiału termoplastycznego, któremu pod wpływem ciepła drukarka nadaje odpowiedni kształt. Rodzaj materiału jakiego możemy używać będzie różnić się w zależności od modelu drukarki jakim się posługujemy, więc przed zakupem należy sprawdzić który z nich będzie odpowiedni dla naszego sprzętu. Na stronie maxsklep.pl dostępne są filamenty w każdym wariancie i w wielu kolorach do wyboru – w tym filament świecący w ciemności!

Tanie modelowanie

Nie musisz być mistrzem komputerowego oprogramowania aby cieszyć się wydrukami wysokiej jakości! Wielu artystów dzieli się swoimi pracami za darmo lub niewielką opłatą, dzięki czemu płacimy tylko i wyłącznie za pracę włożoną w projekt, a materiały i czas potrzebny na wydruk leżą już w naszym interesie.

Dodatkowo w przypadku modeli, które z jakiegoś powodu wydrukowały się niepoprawnie możemy ponownie użyć wykorzystanego na nie materiału. W ten sposób mamy pewność, że zużywamy tylko tyle materiału ile potrzebujemy, a nie kończymy z pokojem zaśmieconym tysiącami nieudanych figurek.

Czy warto inwestować w drukarkę 3D?

Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju technologicznego, a domowe rozwiązania problemów stają się coraz powszechniejsze. Dzięki drukarce 3D już teraz możemy tworzyć gadżety ułatwiające życie, a społeczność skupiona wokół nich tworzy coraz więcej materiałów, które są nie tylko fajną zabawką, ale również rozwiązaniem realnych problemów realnych ludzi – na przykład opakowania na tabletki przystosowane dla osób starszych, które nie są w stanie odkręcić zakrętki, lub produkty dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Dlatego patrząc na niesamowite możliwości jakie niesie za sobą druk 3D, to jak najbardziej warto przemyśleć taki zakup!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button