ZWTraffic – niezbędne narzędzie przy projektach organizacji ruchu drogowego

Żeby dobrze zorganizować ruch drogowy potrzeba doświadczonego projektanta, który ma dostęp do niezawodnego i sprawdzonego programu. Na takie miano zdecydowanie zasługuje ZWTraffic. Dowiedzmy się o nim więcej!

Wymagające zadania projektowe? Poznaj ZWTraffic!

Każdy projektant, rozpoczynając planowanie nowych dróg, obiektów znajdujących się przy istniejących drogach czy reorganizację ruchu, musi wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na organizację ruchu. Ma to ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa użytkowników ruchu, przepustowości dróg, ale i restrykcyjnych przepisów, jakie określają wymogi prawne. Ciężko sobie wyobrazić precyzyjne projektowanie bez odpowiedniej wiedzy i dedykowanego do tego zadania programu. Dla każdego, kto stoi przed tym wyzwaniem, dedykowany jest ZWTraffic – specjalna aplikacja będą nakładką na program ZWCAD, wspierająca projektanta przy organizacji ruchu. Dedykowana dla branży drogowej, dzięki niej można swobodnie i kompleksowo utworzyć dokumentację projektową szczególnie w ramach rzutu z góry. 

Projekt organizacji ruchu drogowego – tu potrzeba kompleksowego działania

Projekt organizacji ruchu drogowego to bardzo ważna dokumentacja techniczna z zestawem gotowych rozwiązań w zakresie między innymi oznakowania poziomowego i pionowego, geometrii drogi, sygnalizacji świetlnej i wielu innych, wpływających na bezpieczeństwo ruchu. Dzięki takiemu projektowi można stworzyć koncepcję nowej drogi lub zreorganizować obecnie istniejącą, uwzględniając takie czynniki jak intensywność ruchu pojazdów, możliwe zagrożenia itp. Nie dziwi więc, że za przygotowanie takiego projektu odpowiadają wyspecjalizowane firmy, w których zatrudnieni są doświadczeni architekci, mający nie tylko wiedzę na temat organizacji ruchu, ale i są zaznajomieni z aktualnymi przepisami. Takie firmy odpowiadają za kompleksowe wykonanie usługi, czyli w praktyce nie chodzi tylko o stworzenie projektu, ale też szereg innych powinności, jak uzyskanie odpowiednich zgód, zajęcie się oznakowanie robót drogowych, montaż tablic drogowych, a nawet malowanie linii na jezdni.

Cechy programu ZWTraffic – podstawowe funkcje i nowości

Jak widać, każdy projektant nie może obejść się bez profesjonalnego programu, jakim jest ZWTraffic, zawierający liczne funkcjonalności. Do podstawowych zaliczamy oznakowanie pionowe, oznakowanie poziome, konstrukcje drogowe (różnego rodzaju – konstrukcje kropli, krzywa esowa, krzywa koszowa, klotoida, wyspy dochodzące do ronda) i analizę przejezdności (kolejno po punktach, wzdłuż ścieżki). W najnowszej wersji jednak – ZWTraffic 2022 wprowadzono liczne nowości – ulepszono okna do wstawiania znaków drogowych, ulepszono tworzenie tablic drogowskazowych z rondem czy poprawiono generowanie przekrojów. Poza tym dostępne są takie opcje jak kierunkowskazy E-10 i pojazdy wieloczłonowe w analizie przejezdności. Co równie ważne, aktualnie aplikacja ZWTraffic 2022 objęta jest gwarantowaną aktualizacją do kolejnej wersji ZWTraffic 2023 w ramach oferty promocyjnej, mamy więc pewność, że dysponując wersją z obecnego roku, możemy ją zaktualizować do nowszej odsłony, co jeszcze bardziej ułatwi projektowanie.

Bez wątpienia, aby efektywnie i w zgodzie z przepisami zapanować nad organizacją ruchu drogowego potrzeba wiedzy, doświadczenia i ogromu pracy. Znacznie ją ułatwia i przyśpiesza ZWTraffic 2022, do którego skorzystania serdecznie zachęcamy. Oto link do pobrania programu: https://www.zwcad.pl/ui-szansa/zwtraffic-classic.html?pid=2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button